znak rybka

Blanka Micková

Aktuální téma výchovné práce

Přišel k nám Mikuláš

Ve školním roce 2022/2023 navštěvuje třídu Rybiček 24 dětí ve věku 5-6 let. Z toho je 9 děvčat a 15 chlapců. Téměř všechny děti navštěvují mateřskou školu již čtvrtým rokem. Do stávajícího kolektivu nastoupili 3 noví chlapci. Všechny děti jsou předškolního věku.

Při své práci budeme vycházet ze školního vzdělávacího programu s názvem SPOLEČNĚ SI HRÁT, OBJEVOVAT, POZNÁVAT.

Hlavním cílem je vytvořit pro děti bezpečné a harmonické prostředí, ve kterém se budou dobře cítit. Budeme u dětí podporovat přirozený zájem o získávání nových poznatků. Pravidelným zařazováním logochvilek, zpěvu a dechového cvičení budeme upevňovat správnou výslovnost. Děti povedeme k rozvoji schopností a dovedností, které budou potřebovat k úspěšnému nástupu do první třídy.

Všechny činnosti přizpůsobujeme věku a individuálním potřebám. Rozvíjíme fyzickou i psychickou zdatnost. S dětmi pracujeme individuálně, kolektivně i ve skupinkách.

Správnou životosprávu zajišťujeme pestrou stravou. Děti budou používat příbor. Po celý den je zajištěn pitný režim. Děti si mohou vybrat sladký nápoj nebo čistou vodu.

Samozřejmostí je každodenní pobyt venku za každého počasí. V letošním školním roce budeme navštěvovat tělocvičnu na ZŠ.

Navazujeme a doplňujeme rodinnou výchovu. Klademe důraz na komunikaci s rodiči, oboustrannou důvěru a včasné řešení problémů.

Rybičky ve školce