Slůňata

Šárka Rožnovská , Martina Kučerová, AP Jana Patková

Aktuální téma výchovné práce

Veselé Velikonoce

Ve školním roce 2023/2024 je ve třídě Slůňátek zapsáno 23dětí ve věku 3 - 5 let. Z toho je 11 dívek a 12 chlapců. Jedno dítě je nově příchozí, ostatní děti navštěvovaly naší třídu již minulý rok.

Třídní vzdělávací program vychází ze Školního vzdělávacího programu s názvem: „Společně si hrát, objevovat, poznávat“. Tento vzdělávací program je rozdělený do jednotlivých bloků a je přizpůsoben věku dětí.

U dětí se zaměříme  na rozvíjení sebeobsluhy a hygienických návyků (samostatné oblékání, použití kapesníku, mytí rukou), na upevňování správného úchopu lžíce a tužky. Budeme také zařazovat preventivní logopedické, pohybové a hudební chvilky a výtvarné činnosti. Budeme dbát na dodržování třídních pravidel (srdíčkové, pusinkové, hračkové, kapičkové, šnečkové, měsíčkové, ouškové), děti povedeme ke slušnému chování, zaměříme se na upevnění zdvořilostních návyků a na rozvoj samostatnosti.

Správnou životosprávu zajišťujeme pestrou, chutnou stravou. Pitný režim je zajištěn po celý den. Děti mají na výběr čaj nebo vodu.

Samozřejmostí je každodenní pobyt venku za každého počasí.

slůňátka