Sbor Puntík

Zkouška PuntíkuPěvecký sbor Puntík vznikl na konci 70. let z iniciativy paní učitelky Jarmily Jančíkové a stal se nedílnou součástí MŠ Rousínov. Ve vedení sboru se vystřídalo několik pedagogických pracovnic mateřské školy, avšak nejdéle v Puntíku působila paní učitelka Oldřiška Terebieniecová. Sbor v současné době funguje pod vedením paní učitelek Jany Břouškové a Veroniky Vlčkové.

Puntík vystupuje na nejrůznějších veřejných akcích města Rousínova, jako je tradiční rozsvícení vánočního stromu, zpívání pro seniory, Sušilův festival, ale také v rámci akcí pořádaných mateřskou školou.

Náplní pěveckého sboru jsou dechová, hlasová a rytmická cvičení, seznámení s hudebními nástroji, hra na drumbeny a orffovy nástroje a v neposlední řadě samotné zpívání, kvůli kterému Puntík vznikl.

Pro rodiče

Je-li červen mírný, nebude v prosinci mráz silný.

Jaké počasí na Ladislava bývá, takové se příštích sedm neděl skrývá.