Zajíčci

Jana Břoušková, Julie Macháčková

Aktuální téma výchovné práce

Pro školní rok 2023/2024 je ve třídě Zajíčků zapsáno 24 dětí ve věku 5/6 let. Z toho počtu je 9 chlapců a 15 děvčat. 23 dětí navštěvovalo třídu v loňském roce a pro nový školní rok 1 dítě nově příchozí.

Třídní vzdělávací plán vytváříme podle zájmu dětí podle aktuálního dění a vychází ze ŠVP s názvem „SPOLEČNĚ SI HRÁT, OBJEVOVAT A POZNÁVAT“.

Stanovené vzdělávací cíle směřují k všestrannému rozvoji dětí dle jejich individuálních potřeb a možností. Nabízené činnosti a aktivity jsou zaměřeny na přípravu dětí pro úspěšný vstup do základní školy. Uplatňujeme formy individuální práce, skupinové práce, které postupně přecházejí v kooperativní činnosti. Do vzdělávací nabídky zahrnujeme činnosti: Rozumové, motorické, hudební a výtvarné, smyslové a dramatické. Pravidelně zařazujeme preventivní logopedické chvilky, seznamování s cizím jazykem, práce s interaktivní tabulí.

Podporujeme u dětí zvídavost a zájem, uplatňujeme prožitkové a sociální učení.

Ve třídě vytváříme bezpečné a harmonické prostředí, které dětem umožňuje se rozvíjet a upevňovat sociální vztahy mezi sebou.

Ceníme si vzájemné spolupráce a komunikace s rodiči.

ZajíčciZajíčciZajíčci