Včeličky

asistent pedagoga Bc. Oksana Plesha

Aktuální téma výchovné práce

Den Země - je pro mne důležitá

Pro školní rok 2023 – 2024 je ve třídě Včeliček zapsáno 23 dětí ve věku 4 3/4 - 6,5 let. Z tohoto počtu je 9 chlapců a 14 děvčat. 20 dětí navštěvovalo třídu již v loňském roce, 3 děti přešly  z jiné třídy.

Pracujeme podle Třídního vzdělávacího programu, který vychází ze Školního vzdělávacího programu pod názvem „Společně si hrát, objevovat, poznávat“. TVP je přizpůsoben věku dětí, umožňuje dětem vnímat svět přirozenou formou s přihlédnutím k jejich individualitě. Je rozpracován do jednotlivých bloků, které nejsou časově omezeny.

Při práci s dětmi se střídají individuelní, skupinové a společné činnosti. O tom, co se s dětmi učíme, jsou rodiče pravidelně informováni na nástěnce v šatně i na webových stránkách naší třídy.

Ve třídě zařazujeme pravidelné logopedické chvilky, rozvíjíme jemnou motoriku, zaměřujeme se na správné držení výtvarného materiálu (tužka, štětec, nůžky...), ale také motoriku hrubou (denně jsou zařazovány tělovýchovné činnosti). Jako třída předškoláků budeme navštěvovat v sudém týdnu (ve čtvrtek) tělocvičnu ZŠ a později budeme jezdit i na plavecký výcvik do bazénu ve Vyškově.

Dodržujeme také dohodnutá pravidla – srdíčkové, šnečkové, pusinkové, měsíčkové, kapičkové, hračkové.

Po celý den je zajištěn pitný režim: při každém jídle dítě dostává pravidelně sklenici nápoje, mimo to má možnost kdykoliv během dne napustit si čaj či šťávu z přichystané konvice s ventilovou výpustí do vlastního hrnečku, který si přineslo z domova. Další možností je také nalití čisté vody ze džbánu. Pitný režim je zajištěn i na zahradě při pobytu venku.

Naše třída

Když je veselo