Textový editor

Berušky

Bc. Veronika Vlčková, Bc. Markéta Kománková

DEN ZEMĚ

Ve 4. třídě Berušky je v roce 2023/2024 zapsáno 22 dětí ve věku 2 - 4 roky, z toho 10 dívek a 8 chlapců. Některé děti navštěvovaly mateřskou školu již v loňském roce, ostatní děti přichází z domácího prostředí.

Naší prioritou je pomoci dětem se postupně adaptovat na prostředí mateřské školy, seznámit je s denním režimem a pomoci jim zvládat odloučení od rodičů. Během celého školního roku vedeme děti k samostatnosti při sebeobslužných činnostech, při stolování, pomáháme jim upevnit hygienické a společenské návyky. Pomocí her a různých dalších aktivit seznamujeme děti s poznatky z nejbližšího okolí. Pravidelně zařazujeme prstová cvičení, logopedické chvilky, hudební, pohybové i výtvarné činnosti. Pomocí rituálních písniček a básniček provázíme děti celým dnem v mateřské škole. Při naší práci dbáme na to, aby děti byly v mateřské škole v bezpečí a cítily se pohodlně a spokojeně. K tomu nám pomáhají třídní pravidla, která s dětmi společně poznáváme.

Třídní vzdělávací program zpracováváme podle Školního vzdělávacího programu. Tématické bloky volíme dle aktuálního dění a zájmu dětí. Zvolené cíle naší práce odpovídají potřebám a možnostem dětí a směřují k všestrannému rozvoji dětí s ohledem na jejich individuální potřeby.

Velmi důležitou součástí naší práce je spolupráce s rodiči. Záleží nám na tom, aby se děti cítily spokojeně, proto klademe velký důraz na komunikaci a vzájemnou důvěru, případně včasné řešení problémů.

berusky